Fallgrapp je na slovenskej scéne výnimočný zjav spájajúci v sebe množstvo prvkov a žánrov. Oscilujúc na pomedzí downtempa, živej elektroniky, ktorá spája mašinky s akustikou, sa skupina muzikantov stretáva v našich končinách s čoraz väčším úspechom. Kapelu máte momentálne možnosť stretnúť na ich klubovom turné. Za vypočutie stojí aj ich aktuálny a čerstvý druhý album s názvom V hmle. Naše otázky sme tentoraz položili človeku, ktorý stojí za týmto projektom a je zároveň jeho frontmanom. Dámy a páni, Jureš “Fallgrapp” Líška!

foto: Katarína Bell

Čo máš nové?

Ahoj, no zrovna je toho fúra. Par dní dozadu sme vydali s Fallgrapp náš druhý album, takže sa väčšina točila okolo toho, či už riešenie coveru, merchu, videoklipov, marketingu a hlavne tour,  ktorú sme museli naplánovať. Fakt nie je sranda všetko to obsiahnuť a popri tom plánovať s ôsmymi ľuďmi skúšky. Už sa teším na leto. Dám si strašný chill. Popri hudbe ešte zabŕdam do nejakých reklám. Teraz robím s mega šikovnými chalanmi na jednej mobilnej aplikácii pre medikov. Je to aplikácia pre virtuálnu realitu a slúži ako učebná pomôcka.

Čo ťa teší?

Moja priateľka, dobré jedlo, pivo, cestovanie.

Čo ťa hnevá?

Čo sa týka hudby, keď počujem od niekoho super song, vie ma naštvať, že som ho nespravil skôr. (smiech)
Ale inak ma v globále štvú veci, ktoré nedokážem nijako ovplyvniť.

Kto ťa inšpiruje?

Ľudia, ktorí niečo robia nezištne pre spoločnosť.

Ako dobíjaš energiu?

Väčšinou málo spím, tak si niekedy doprajem jeden celý deň ležania v posteli. Podstatné je pre mňa cvičenie. Čím viac cvičíš a hýbeš sa, tým viac energie a chuti máš.

Čo je tvoj sen?

Mojim snom je svet, v ktorom neexistuje to, že miliarda ľudí žije krásny život a ďalšie tri miliardy nemajú čo jesť a piť. Mojim snom je svet bez násilia, nespravodlivosti, svet v ktorom každý má svoj životný priestor, cieľ a potrebu odovzdať spoločnosti to najlepšie zo seba. Myslím si, že sme technologicky aj finančne dávno schopní zabezpečiť blahobyt a vzdelanie pre každého človeka na svete. Len to uvedomenie ešte väčšine chýba.

Album V hmle si môžete vypočuť tu:

Titulná fotka: Michal Zahornacký