Všetkým nostalgikom, ktorí dúfajú , že zlaté roky sa aspoň na okamih vrátia vo svojej akčnej dokonalosti, musela stekať slza po tvári. Najmä ak si pozreli prvý trailer k filmu Baby driver.

Poctivé remeslo

Mladý nadaný šofér s tvárou talentovaného herca Ensela Elgorta, sa tu na červenom Mustangu preháňal v rytme skladby „Tequila“. Akcia voňala zlatým vekom kaskadérskeho remesla a každý fanúšik filmov, ako Bod zlomu, bol nadšený.  Aj samotný príbeh Baby drivera je ako vystrihnutý z akčnej klasiky. Prostý a priamočiary. Spomínaný šofér s prezývkou Baby nie je žiadny svätec. Zabezpečuje totiž na svojom superrýchlom aute únik bankovým zločincom.

 Počas jazdy sa nechá poháňať svojím neskroteným srdcom, ale najmä rýchlou hudbou, ktorú si neustále púšťa zo slúchadiel. Má totiž poruchu sluchu, keďže mu neustále v ušiach znie šušťavý zvuk. Do jeho rebélie však stúpi nová láska, ktorá je nezlučiteľná s jeho súčasným spôsobom života. Mafiánskemu bossovi, stvárnenom Kevinom Spaceym, sa však neodvráva a tak musí kývnuť na poslednú fušku.

Jazda v rýchlom rytme

Hudobná vsuvka tak nebude len pár burácajúcich tónov v pozadí, tvorcovia nám naservírujú  doslova hudobný akčný film, pri ktorom budete mať pocit, že sledujete takmer dve hodiny dlhý videoklip. Režisér Edgar Wright dokáže napísať kvalitné a vtipné dialógy, ale zvláda dokonale zosynchronizovať akciu. Baby driver už boduje v prvých recenziách za morom a uvidíme či sa tento retro akčný film uchytí aj u nás. Presvedčíme sa o tom už 27. júla, kedy Baby driver dofrčí do našich kín.