Rodák z Piešťan žije v Londýne so svojou manželkou a dcérkou a spolupracuje s najjagavejšími hviezdami filmových akčných a sci-fi trhákov.

Z komparzu ku kaskadérom

„Na začiatku som pracoval ako komparzista. K tomu som sa dostal úplnou náhodou cez známu, ktorá pracovala pre jednu agentúru. V tej dobe som sa venoval závodne vodnému lyžovaniu a pracoval som v areáli, kde chodila wakeboardovať. Potrebovala športovo založených ľudí na komparz do Pirátov Karibiku 4,“ prezradil Robo. Potom sa mu podarilo prejsť z komparzistu k remeslu kaskadéra.

Temperament úspešného režiséra

Robo napríklad aj počas nakrúcania Vojakov z Benghází prežil besnenie temperamentného režiséra Michaela Baya.“ Michael Bay je kapitola sama osebe. Členovia filmového štábu dostávali a dávali výpoveď takmer na dennom poriadku. Bay presne vie, čo chce, len má veľký problém to vysvetliť, takže sa veľa kričí, lietajú nadávky a vyhrážky. Treba ho brať trošku s rezervou,“ usmial sa Robert.

Viac sa o Robovej práci dozviete v našom rozsiahlom rozhovore, ktorý nájdete v augustovom BREAKu. V jednej scéne vo filme Trianspotting 2 si strihol aj hereckú úlohu vyplašeného vodiča.