V športovom duchu sa nesie nová generácia wearables od Samsungu. Spoločnosť predstavila na berlínskej výstave IFA hodinky Gear Sport a športový náramok Gear Fit2 Pro. Hodinky majú 1,2-palcový Super AMOLED displej kruhového tvaru s minimalistickým okrajom. Užívateľské rozhranie je zdokonalené a upravené na pohodlnejšie používanie počas športových aktivít. Hodinky sú konštruované s odolnosťou spĺňajúcou vojenské požiadavky a dokážu odolávať mnohým typom prostredia.
Náramok Gear Fit2 Plus má na prvý pohľad vylepšené a robustnejšie telo. 1,5-palcový zakrivený Super AMOLED displej s farebnou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením zjednodušuje čítanie aktuálnych informácií a oznámení v reálnom čase. Pochváliť sa tiež môže pokročilým vstavaným sledovaním trasy pomocou GPS.

Gear pre plavcov

gear

foto: Samsung

 

Samsung svoje športové wearables vybavil jedinečnou aplikáciou Speedo ON, vyvinutou v spolupráci so známou plaveckou spoločnosťou Speedo. Ide o jednu z prvých spoluprác technologickej spoločnosti so športovou v oblasti plávania. Speed On ponúka možnosti, ktoré poznáme z inteligentných zariadení pre iné športy, samozrejme, je však všetko prispôsobené plávaniu. Viete merať počet preplávaných dĺžok bazéna, čas alebo zaznamenať plavecký štýl. Môžete si tiež nastavovať osobné ciele, sledovať svoj kondičný progres, trénovať podľa plánov svetových trénerov a plavcov, sledovať svoje SWOLF skóre, či zúčastňovať sa výziev. Aplikácia tiež funguje ako sociálna sieť, svoje tréningové výsledky viete zdieľať s inými plavcami.

Rozpoznajú aký šport robíte

gear

foto: Samsung

 

Nové športové wearables môžu využívať plaveckú aplikáciu Speed On vďaka certifikovanej vodeodolnosti až do 5 atmosfér, čo zodpovedá ponoru do hĺbky päťdesiat metrov. Vylepšením prešlo aj monitorovanie tepovej frekvencie, ktoré má vyššiu presnosť a podporujú pokročilé monitorovanie tepovej frekvencie v reálnom čase.Sledovanie vášej srdečnej aktivity môže prebiehať ako počas športového výkonu, tak počas spánku.
Veľmi zaujímavo znie schopnosť športových náramkov rozpoznať druh športovej aktivity. Ak náramok šport, ktorý vykonávate pozná, začne ho automaticky monitorovať bez toho, aby ste ho manuálne nastavovali. Zoznam činností, ktoré náramky poznajú bude pomerne široký. Chôdza, beh, jazda na bicykli a dynamické aktivity zahŕňajúce rôzne činnosti od tanca až po basketbal.

Podpora aplikácií

Oba náramky spolupracujú s fitnes aplikáciami spoločností Under Armour vrátane aplikácií Under Amour Record, MyFitnessPal, MapMyRun a Endomondo určených pre sledovanie fyzickej činnosti,  ponúkajú aj funkcie týkajúce sa výživy, spánku a sledovania fitnes – tieto aplikácie poskytujú používateľom holistický obraz o ich zdraví a kondícii. Aplikácia Spotify s podporou offline režimu vám umožňuje počúvať hudbu online aj offline, a to dokonca aj keď u seba práve nemáte smartfón, takže si svoje obľúbené skladby môžete vychutnať skutočne kdekoľvek.