Oslava okrúhleho výročia, narodenie dieťaťa, firemná párty – ak sa toto udeje cez týždeň, všetci vieme, ako sa na druhý deň budeme cítiť v práci. Posledné dni sa však objavilo hneď niekoľko firiem, ktoré svojim zamestnancom ponúkajú benefit, ktorý by chcel mať v práci každý. Niekoľkokrát do roka môžu do práce jednoducho neprísť s odôvodnením, že majú opicu. Paráda!

4x do roka nemusíte prísť do práce – namiesto toho môžete vyležať opicu

Zamestnanci londýnskej firmy Dice sa môžu šéfovi štyrikrát za rok ospravedlniť SMS, že neprídu do práce, lebo večer predtým požili viac alkoholu, ako znesú. Už preto nebudú musieť falšovať svoj stav tvrdením, že “bojujú s 24-hodinovým vírusom” a hovoriť do telefónu zachrípnutým hlasom.

Vedenie firmy, ktorá predáva vstupenky na hudobné podujatia uviedlo, že práca a voľný čas sa niekedy nedajú od seba oddeliť. “Niektoré najlepšie dohody v odvetví sa dosahujú na spoločenských stretnutiach,” uviedol zakladateľ londýnskej firmy. Jasné, že vyhovoriť sa na bujarú párty nemôžete stále, v anglickej firme to umožňujú 4x do roka.

Kedy sa takéhoto benefitu dočkáme na Slovensku?

A toto nie je jediná firma, ktorá podobný benefit ponúka. Podobný trend sa začína objavovať aj v USA a mnohých iných, progresívne zmýšľajúcich krajinách. Myslíte, že sa podobný benefit dostane niekedy aj k nám na Slovensko?