Apple iba pred pár hodinami predstavil hneď tri smartfóny – iPhone 8, iPhone 8 Plus a… iPhone X – smartfón, ktorý mnohí tak túžobne očakávali. Pokým je osmička “iba” ďalšou generačnou výmenou legendárneho smartfónu, X-ko je iné. Revolučne iné.

iPhone 8 a iPhone 8 Plus vychádzajú z dizajnového hľadiska zo svojich predchodcov, pri prvom pohľade ich takmer nerozoznáte. Rozdiel sa ukrýva vo vnútri – Apple zrýchlil ich procesory a vylepšil fotoaparát.

 

iPhone X

iPhone X je to, čo opäť dostáva Apple o kúsok pred konkurenciu – novučičký OLED displej (v porovnaní s klasickými LCD displejmi), ktorý je takmer bezrámikový a Apple ho nazýva Super Retina displej. Pri veľkosti 5,8 palca poskytuje rozlíšenie 2436 × 1125. Výrobca z neho odstránil typické jediné domovské tlačidlo pod displejom, aby tak dal samotnému displeju ešte väčší priestor. Zbavil sa však týmto aj snímača odtlačkov prstov, na ktorý si už mnohí používatelia zvykli. Ako bude teda rozpoznávať a autorizovať svojho majiteľa? Na základe skenu tváre. Uf – pravpodobne budeme môcť sledovať na cestách nový úkaz, keď sa majitelia budú snažiť svoj iPhone X odomknúť “naskenovaním” tváre.

Chirurgická oceľ na bokoch, sklo na povrchu či odolnosť voči prachu a vode na mikroskopickej úrovni. iPhone X prináša aj novučičký duálny fotoaparát, ktorý by mal byť schopný zaznamenať video v 4K rozlíšení pri 60 snímkoch za sekundu (fps), pri full HD rozlíšení by to dokonca malo byť až 240 fps. Nový šesťjadrový procesor A11 doplní 3 GB pamäte RAM.

Apple posúva latku s cenami opäť o kúsok vyššie

Toto sú aktuálne ceny platné pre krajiny EÚ:

  • iPhone 8 – od 799 eur
  • iPhone 8 Plus – od 909 eur
  • iPhone X – od 1149 eur

Všetky technické parametre modelu iPhone X si môžete pozrieť na oficiálnej stránke, rovnako aj technické parametre iPhone 8 nájdete na oficiálnej stránke.